Vážení přátelé,

založili jsme Nadační fond ATYP, abychom mohli vydávat magazín o autismu, ADHD a také podporovat tvorbu těchto lidí. V zahraničí jsou podobné časopisy běžné. Ve Spojených státech, kde jsou s přístupem k „atypům“ asi nejdál, mají dokonce specializovaný časopis jen na jednu z diagnóz: ADHD. V Česku kvalitní zdroj informací z této oblasti prozatím chybí.

Díky nadačnímu fondu ATYP si můžete dary odečíst z daní. Pošleme Vám potvrzení o daru.


Pokud chcete inzerovat v našem magazínu, napište nám na redakce@atyp.wpdistro.cz.

 

Můžete se podívat na naše VIDEO o magazínu zde. Na videu hovoří Kateřina Sokolová, Petr Třešňák, Dagmar Edith Holá, Alice Chabeau a děti.

 

Náš časopis bude – stejně jako ti, o kterých píšeme – trochu „jiný“:

V první řadě bude INKLUZIVNÍ v pravém slova smyslu, to znamená, že nebudeme psát „o nich“ bez nich, ale pokud možno co nejvíc s nimi.

Bude PRAKTICKÝ. Budeme mluvit s rodiči, se zkušenými učiteli, s asistenty pedagoga… Hned v prvním čísle se dozvíte, jaké dělají tzv. „normální“ lidi chyby při komunikaci s „jinými“ lidmi.

Co ale chceme mít stále na paměti, je POZITIVNÍ přístup. Budeme ukazovat tvorbu lidí s jinakostí a chceme i sami pořádat akce, které jejich tvořivost podpoří. Rádi bychom přinášeli i inspirativní reportáže ze zemí, které mají s přístupem k lidem s jinakostí více zkušeností.

Časopis bude také OTEVŘENÝ. Psaný v co nejužším kontaktu s těmi, pro které vzniká.

Cílová skupina ATYP magazínu

Co je cílem magazínu ATYP? 

Přinášet pravdivé, prožité a zajímavé informace o světě „jiných“ lidí. Chceme napomoci jejich destigmatizaci a přispět k tomu, aby měli kvalitnější a veselejší život.

Nechceme dělat jen časopis „o nich“, ale co nejvíc „s nimi“. Už nyní nám můžete psát své starosti i radosti, nebo náměty na články. Veselé historky z rodinného nebo školního prostředí naše ilustrátorka přetvoří v komiks. Zajímá nás i tvorba „jiných“ dětí i dospělých. Pište nám již nyní na: redakce@atyp.wpdistro.cz

 

Můžete se podívat na naše VIDEO o magazínu zde. Na videu hovoří Kateřina Sokolová, Petr Třešňák, Dagmar Edith Holá, Alice Chabeau a děti.

Podporují nás:

Nadace ČEZ, Nadační fond AutTalk, Platforma Naděje pro autismus, Son Rise (Autismus jako dar), Adventor Michala Roškaňuka, Autistik, Porozumím autismu, AutisTV Branka Lacka. Stránku Podporují nás i s logy partnerů najdete zde.

Spolupracujeme s:

Nakladatelství Jalna, Albatros, Edika, Triton, Pasparta, Portál, ALMI, Došel Karamel, projekt Pohádky pro společné čtení.

Díky nadačnímu fondu ATYP si můžete dary odečíst z daní. Pošleme Vám potvrzení o daru.

Vydavatel ATYP Press s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu fotografií a ilustrací na obálkách i stránkách magazínu prezentovaných na videu, rovněž tak na úpravu uvedených údajů v prezentaci magazínu ATYP na FB i zde na webu on-line magazínu ATYP.

Pokud chcete inzerovat v našem magazínu, napište nám na redakce@atyp.wpdistro.cz

Přihlášení