Petr Lukeš: Přírodní antidepresivum kanna se prodává čím dál více

Petr Lukeš: Přírodní antidepresivum kanna se prodává čím dál více

Lidé si vždy najdou přirodní cesty k uzdravení. Statistiky tak dlouho hlásily nárůst zhoršení psychického zdraví u většinové populace, že se lidé rozhodli si pomoci. Objevili kannu, a bylináře překvapilo, jak v lockdownu mizela, a teď na jaře ji měli někteří dokonce vyprodanou. Stejně dopadl třiatřicetiletý Petr Lukeš, který se bylinami, i těmi psychoaktivními, zabývá víc než 10 let. „O kannu byl takový zájem, že množství, které jsem běžně prodával 4 – 6 měsíců, se v dubnu prodalo za týden,“ vypráví Petr. Kannu s antidepresivními účinky raději objednal větší množství.

Byliny jsou jeho specifickým zájmem a po jeho vyprávění pro ATYP Speciál o účincích psychoaktivních bylin, v čem pomohly jemu i zákazníkům, mi běžela v hlavě jediná myšlenka: Chceš-li od někoho poradit a zjistit všechny informace k tomu, co potřebuješ vědět, najdi si autistu, který se tím zabývá. Jako autista hledal byliny, které by mu pomáhaly zvládat život a sociální situace, a našel mnoho různých, které mohou vylepšit kognitivní funkce a nervovou soustavu.

V ATYP Speciálu si přečtete nejen rozhovor s Petrem Lukešem, ale i jeho rady, jaké byliny použít na typické psychické problémy u lidí s autismem: napětí v těle, melancholii, smutek, depresi, na meltdowny, bolesti z psychického přetížení, na vylepšení komunikace, dále které byliny pomáhají při nespavosti a nervovém vyčerpání, potlačují úzkostné stavy, panické ataky a pocity strachu, snižují hladinu stresových hormonů a pocit psychického napětí.

O kanně nedávno odvysílala krátké video Česká televize. Dozvíte se v něm, že Křováci jsou v pohodě právě proto, že žvýkají kannu. A také to, že odmítli farmaceutickým firmám poskytnout plantáže pro hromadné sklizně. Křováci vědí, jak se chránit před zneužitím od těchto firem. To bude určitě efekt serotoninu, který kanna produkuje, a nám tak moc chybí.

  1. tištěný ATYP Speciál si můžete zakoupit na ATYPPress.cz. Petr Lukeš: Přírodní depresivum Kanna vyprodána
Více o bylinkách a o svém životě vám povypráví Petr Lukeš v ATYP magazínu – tištěném Speciálu. Krásnou kresbu s bylinkou na rameni, která pomohla Petrovi, nakreslila pro ATYP Hana Rosenthal.
ATYP Speciál zakoupíte na Atyppress.cz. Nebo ti, kteří preferují zásilkovnu nebo jsou ze zahraničí, na Famtoys.cz.

Petr Lukeš: Přírodní depresivum Kanna vyprodána 1

Foto Lukáš Pernický.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení