Dny zdraví ve Skupině ČEZ

Dny zdraví ve Skupině ČEZ

Zdraví je dar, o který je třeba pečovat. To si Skupina ČEZ uvědomuje, a proto již čtvrtým rokem poskytuje svým zaměstnancům společně s Oborovou zdravotní pojišťovnou (OZP) nabídku nadstandardní péče o zdraví.

ČEZ nadstandardně pečuje o zdraví svých zaměstnanců

Od roku 2014, kdy probíhají Dny zdraví s OZP, přivezli do 21 lokalit pestrou nabídku vyšetření a procedur a využilo ji téměř 4000 z nich. ČEZ dává svým zaměstnancům – týká se to jak těch v administrativě, tak v elektrárenských provozech – možnost pečovat o své zdraví v pracovní době a přímo na svém pracovišti. Aby předešli frontám a co nejefektivněji využili čas, tak se zaměstnanci na jednotlivé procedury předem registrují. „Dalo mi to určitou jistotu, že jsem v pořádku a že mi nic nehrozí,“ okomentovala Dny zdraví jedna žena z pobočky ČEZ v Plzni. „Největší zájem byl o neinvazivní vyšetření cév, zaměstnanci si také mohou nechat vyšetřit pigmentové skvrny a změřit hladinu krevního cukru, cholesterolu a triglyceridů z kapky krve. Velký zájem je také o masáže, které provádějí slabozrací a nevidomí maséři,“ uvádí jedna z organizátorek akcí Marie Unucková z útvaru personalistika ČEZ, a. s.

Dny zdraví ve Skupině ČEZ 2Kromě oblíbených prohlídek dermatologem, masáží zad a šíje, vyšetření zraku či krve, se od loňska více zaměřují na techniky, které zaměstnancům pomohou lépe pracovat se stresem. Spolupracují s psycholožkou a somatickou koučkou Zuzanou Douchovou, která pro ČEZ pořádá antistresové semináře s nácvikem relaxačních technik a individuální konzultace. Aby se zaměstnanci mohli snáze rozhodnout, která z možností je pro ně nejlepší, mohou si vyplnit jednoduchý on-line test. „Protože je o téma práce se stresem mezi zaměstnanci velký ohlas, připravuje se pro ně společně s paní Douchovou seriál videotutoriálů. Díky tomu se téma práce se stresem dostane k většímu množství kolegyň a kolegů,“ uzavírá Marie Unucková.

Dny zdraví ve Skupině ČEZ 1

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení