Levně proti chřipce

Velké mrazy pozabíjí viry a bakterie. Přijde však oteplení a všichni skončí doma s odřenými nosy od rýmy. Budou kupovat všemožná rozpouštědla na kašel, různé kapky do nosu a mnoho z nás skončí na antibiotikách jako při oteplení o Vánocích. Nemusí tomu tak být a prevence není drahá záležitost. Vybíráme to, co by mohly zvládnout společně s vámi i děti a máme vyzkoušené.

 

Sladkosti vyměňte za ovoce. Předejte zátěži těla jednoduchými cukry, podpoře plísní, se kterými pak tělo bojuje natolik, že se už nevypořádá s alergiemi, bakteriemi a viry. Připravujte ovocné saláty, vymýšlejte smoothie nebo najděte recepty na internetu.

Zakysané zelí naučte jíst i své děti. Nejlepší je to domácí. Nebo teď v zimě prodává více obchodů se zeleninou to „pravé“ (bez cukru). Jedna miska denně bezpečně zaručí, že nepodlehnete chřipce a navíc ho nesnáší plísně a kvasinky. Bio obchody mají i takzvané pickles.

Zakysané zelí je také přírodní antidepresivum. Každý den vám bude s miskou zakysaného zelí veseleji. Kdo už má organismus hodně překyselený sladkostmi a jinou špatnou stravou, nebude mu ze začátku chutnat. Děti s tím mají zpočátku velký problém. Lépe zvládají kousek umeboshi.

Citrón je pro detoxikaci těla i domácnosti velmi účinný. Děti mnohdy nezvládnou po ránu nalačno skleničku vlažné vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou, tak jim nakapejte citrón klidně do studené vody. Deset až dvacet kapek. Jinak citronová vlažná voda po ránu čistí střeva.

Citrónová silice krásně čistí i ovzduší, když se pár kapek přidá do aromalampy. Také ji můžete nakapat do kýble s vodou na vytírání.

Grep je další přírodní antibiotikum. Zabíječ plísní, virů a bakterií. Likviduje v těle i dlouhodobé záněty. Opět se může po ránu nalačno přidat 3 kapičky do 300 ml vody. Při nachlazení nebo již chřipce můžete opakovat i 3x denně. Vhodné je i grepové smoothie s jiným ovocem.

Na závěr pro dospělé: čištění úst po ránu olejem. Než si ráno vyčistíte zuby, dejte si do úst 1 lžíci extra panenského olivového (nebo bio slunečnicového) oleje a převalujte ho v puse co nejdéle (10 až 15 minut). Nepolykejte. Vyplivněte třeba na papírovou utěrku. Olej na sebe nabalí bakterie, kvasinky a plísně z ústní dutiny. Je to absolutní špička pro posílení imunity a čištění těla. Upozorněte však předem rodinu, že nejméně deset minut nebudete moci mluvit a budete stále pohybovat zavřenými ústy.

text Dagmar Edith Holá/ foto Visualhunt.com (snímky ke komerčnímu užití)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení