Levně proti chřipce

Velké mrazy pozabíjí viry a bakterie. Přijde však oteplení a všichni skončí doma s odřenými nosy od rýmy. Budou kupovat všemožná rozpouštědla na kašel, různé kapky do nosu a mnoho z nás skončí na antibiotikách jako při oteplení o Vánocích. Nemusí tomu tak být a prevence není drahá záležitost. Vybíráme to, co by mohly zvládnout společně s vámi i děti a máme vyzkoušené.

 

Sladkosti vyměňte za ovoce. Předejte zátěži těla jednoduchými cukry, podpoře plísní, se kterými pak tělo bojuje natolik, že se už nevypořádá s alergiemi, bakteriemi a viry. Připravujte ovocné saláty, vymýšlejte smoothie nebo najděte recepty na internetu.

Zakysané zelí naučte jíst i své děti. Nejlepší je to domácí. Nebo teď v zimě prodává více obchodů se zeleninou to „pravé“ (bez cukru). Jedna miska denně bezpečně zaručí, že nepodlehnete chřipce a navíc ho nesnáší plísně a kvasinky. Bio obchody mají i takzvané pickles.

Zakysané zelí je také přírodní antidepresivum. Každý den vám bude s miskou zakysaného zelí veseleji. Kdo už má organismus hodně překyselený sladkostmi a jinou špatnou stravou, nebude mu ze začátku chutnat. Děti s tím mají zpočátku velký problém. Lépe zvládají kousek umeboshi.

Citrón je pro detoxikaci těla i domácnosti velmi účinný. Děti mnohdy nezvládnou po ránu nalačno skleničku vlažné vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou, tak jim nakapejte citrón klidně do studené vody. Deset až dvacet kapek. Jinak citronová vlažná voda po ránu čistí střeva.

Citrónová silice krásně čistí i ovzduší, když se pár kapek přidá do aromalampy. Také ji můžete nakapat do kýble s vodou na vytírání.

Grep je další přírodní antibiotikum. Zabíječ plísní, virů a bakterií. Likviduje v těle i dlouhodobé záněty. Opět se může po ránu nalačno přidat 3 kapičky do 300 ml vody. Při nachlazení nebo již chřipce můžete opakovat i 3x denně. Vhodné je i grepové smoothie s jiným ovocem.

Na závěr pro dospělé: čištění úst po ránu olejem. Než si ráno vyčistíte zuby, dejte si do úst 1 lžíci extra panenského olivového (nebo bio slunečnicového) oleje a převalujte ho v puse co nejdéle (10 až 15 minut). Nepolykejte. Vyplivněte třeba na papírovou utěrku. Olej na sebe nabalí bakterie, kvasinky a plísně z ústní dutiny. Je to absolutní špička pro posílení imunity a čištění těla. Upozorněte však předem rodinu, že nejméně deset minut nebudete moci mluvit a budete stále pohybovat zavřenými ústy.

text Dagmar Edith Holá/ foto Visualhunt.com (snímky ke komerčnímu užití)

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení