Maminka dcery s AS potřebuje naši pomoc

Maminka dcery s autismem potřebuje naši pomoc

Chtěla bych vám napsat, jak jsem poznala 35letou Editu Baronovu, která má dceru s Aspergerovým syndromem, a aktuálně potřebuje velkou pomoc. Založili jsme pro ni sbírku, aby mohla být zase soběstačnou maminkou a starat se o své dítě se specifickými problémy.

Nedávno, když jsem začala hledat další redaktory pro ATYP magazín, byla mi doporučena právě Edita Baronová se slovy, že dobře píše, je speciální pedagožka a má dítě s autismem. Zavolala jsem jí a ozval se zvonivý, vitální a srdečný hlas. Nabídla jsem, že za ní do Neratovic přijedu, ráda bych ji vyzpovídala pro ATYP a domluvily bychom se na případném psaní do rubriky o autismu a rady k inkluzi. Přesto trvala na tom, že dorazí do Prahy ona. Navrhla místo setkání a já nic nečekajíc jsem byla v šoku, že přijela na vozíku. Ne z toho vozíku, ale z toho, že je natolik energická, že přijela ona a nechtěla, abych já dorazila za ní. Proč vám to píšu. Abyste uvěřili tomu, že je to žena, která má vůli, energii a nikdy se nevzdá. Jen teď potřebuje k tomu zvládnutí naši pomoc.

Violka našla maminku v bezvědomí Maminka dcery s AS potřebuje naši pomoc 2

Na začátku května ji její 12letá dcera Violka našla doma v bezvědomí. Zavolala hned babičce a společně přivolaly sanitku. Edita už podruhé v životě dostala infekci, která ji při jejím od dětství autoimunitním onemocnění způsobila v roce 2011 ochrnutí pravé strany a posazení na invalidní vozík. Rehabilitacemi se stala znovu soběstačná a dál se starala o dceru, domácnost a dokonce zvládla studium. Letošní infekce ji bohužel uvrhla do dvoudenního kómatu. Když ji lékaři pomohli a dostala se z něho, zhoršilo se ochrnutí pravé strany a k tomu se přidalo ochrnutí levé nohy a také levá ruka se stala méně pohyblivou. Na pár dní se to projevilo i na řeči, ale už zase mluví dobře. Přesto se Edita nevzdává. Potřebuje však naši pomoc.

Finanční sbírka na pomoc Editě Baronové

Zdravotní pojišťovna hradí rehabilitaci, pomůcky a léky jen zčásti. Pobyt na rehabilitační klinice Na Košíku stojí denně navíc 1440 Kč. Na 3 měsíční pobyt potřebuje rodina 130.000 Kč. Doporučenou další léčbou je specializované pracoviště neurologické rehabilitace v Piešťanech za 150.000 Kč.
Rodina s jedním příjmem si 280.000 Kč nemůže dovolit. Proto se organizace Polovina nebe, o.p.s. rozhodla založit sbírku pro její pomoc. Edita Baronová je také jejich klientkou. Pro ty, kteří potřebují potvrzení o přijetí daru pro snížení daňového základu, poskytla účet č. 2504627359/0800. Nutné je napsat do poznámky EDITA BARONOVÁ. Odsud se dary přesunou na transparentní účet Edity Baronové.
I malá pomoc má velký smysl. Díky za ni.

Kontaktní email pro dotazy a potvrzení: info@polovinanebe.cz , mobil 723653129 (volejte kdykoli)

Dcera už by chtěla, aby se maminka zase smála

Edita doteď dávala sílu nám všem a články chtěla i dalším. Jako speciální pedagožka pomáhala na telefonu mnoha maminkám, které mají také dítě s AS. Mně osobně vždy poradila, kdykoliv jsem jí zavolala, že můj integrovaný aspík ve škole zrovna nezvládá. Byla a je přátelská, milá, laskavá, vstřícná a připravená naslouchat a poradit. Violka už by si moc přála, aby se její maminka zase smála. “Emoce se v ní perou, je nešťastná, občas uplakaná, potřebuje hodně zážitků jako únik. Hodně dospěla,” vypráví se smutkem její otec a Editin manžel Michal Baron. Prosím, pomozme její mamince, aby mohla rehabilitovat tak, jak potřebuje, aby měla na speciální léčbu a mohla být zase své dceři soběstačnou a veselou mámou.

Maminka dcery s AS potřebuje naši pomoc 1

Příběh Edity Baronové si můžete přečíst také na webu Polovinanebe.cz.

_____________________

text šéfredaktorka ATYP magazínu Dagmar E. Holá

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Přihlášení