Módní drdoly a ohony vedou k alopecii

Módní drdoly a ohony vedou k alopecii

Také rády nosíte často své dlouhé vlasy hladce sčesané do vysokého culíku nebo drdolu? Upínáte vlasy těžkými ozdobami, sponami, napevno gumičkami? Nosíte rády vlasy bezpečně utažené? Pak vám hrozí trakční alopecie.

Vznikají „kouty“

Stále častěji vídám mladé ženy s vyčesanými vlasy do vysokého, pevně staženého ohonu/ culíku nebo do drdolu. Všímám si, že se u těchto žen ukazuje ústup vlasové linie v důsledku každodenní enormní námahy kořínků vlasů a nárůst již jen jemnějších slabších vlasů, které nedorostou do větších délek. Těmto ženám hrozí trakční alopecie – vypadávání vlasů v důsledku neúměrné fyzické námahy vlasů. Bez legrace! Dlouhodobý tlak a tah působící na vlasy vede ke změnám v části folikulu – tkáni, ze které vlas vyrůstá. V důsledku toho pak může docházet k úplnému zastavení růstu vlasů nebo tvorbě velmi tenkého krátkého vlasu. Zvláště v oblasti vlasové hranice kolem obličeje může po nějaké době docházet k výraznému prořídnutí a ztenčení vlasů, vlasový porost ustupuje, čelo a kouty se zvětšují.

Módní drdoly a ohony vedou k alopecii 1

Pomůže střídání nebo jiný střih vlasů

Střídejte proto sepnutí vlasů s jejich rozpuštěním. Volte takový střih vlasů, kdy vám vlasy nebudou překážet rozpuštěné. Pokud přeci jen chcete vlasy zaplést, zaplétejte je a stahujte volněji. Zvažte také úpravu vlasů dlouhodobě zapletených do pevných copánků, dredů, tyto úpravy jsou vhodnější pro africké typy vlasů, které jsou mnohem lehčí neži europoidní (bělošské). I když ani těmto typům vlasů utahování nesvědčí. Zvažte také prodlužování a zahušťování vlasů, nevhodné techniky pro váš typ vlasů mohou na zdraví a kondici vlasů napáchat značné škody.

Módní drdoly a ohony vedou k alopecii 2

Pokud si chcete uchovat hustotu a kvalitu svých vlasů do pozdního věku, rozpouštějte si vlasy, nenoste je hodiny a hodiny pevně stažené. Buďte na své vlasy hodné, starejte se o ně s láskou a porozuměním, pečujte o sebe!

text Marcela Knoblochová, její web Krása a vlasy

foto Pixabay.com

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení