Rodinám s vážně nemocnými dětmi poslali zaměstnanci Skupiny ČEZ spolu s Nadací ČEZ přes čtyři miliony korun

Rodinám s vážně nemocnými dětmi poslali zaměstnanci Skupiny ČEZ spolu s Nadací ČEZ přes čtyři miliony korun

Konec roku ve Skupině ČEZ už tradičně patří společné zaměstnanecké sbírce Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ s názvem Plníme přání, myslíme na druhé. Jedenáctý ročník pomoci byl určen dětem a mladistvým s dlouhodobým závažným onemocněním. Během šesti týdnů vybrali mezi sebou energetici rekordní částku 2 084 625 korun, kterou poté Nadace ČEZ ještě zdvojnásobila.

Rekordní nebyla letos v zaměstnanecké sbírce Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ jen vybraná částka, ale i počet splněných přání a zapojených zaměstnanců. Celkově se podařilo splnit přání 75 rodin s vážně nemocnými dětmi a mladistvými a zapojilo se 1372 zaměstnanců, tedy téměř dvakrát tolik, co loni. Ti během října a listopadu přispěli částkou 2 084 625 korun. Nadace ČEZ pak celou sumu zdvojnásobila na 4 169 250 Kč.

Přání dětí a jejich rodičů byla různorodá, od nákupu speciálních edukačních pomůcek, sportovního vybavení přes úhradu asistenční péče a rehabilitací až po zajištění zdravotnického materiálu. „Jsem moc ráda, že se mezi námi zaměstnanci podařilo vybrat sumu, která překonala všechna naše očekávání. Díky tomu můžeme podpořit i další rodiny, na které se v původním výběru nedostalo. Velmi děkuji všem, kteří se rozhodli přispět,“ sdělila Michaela Chaloupková, ředitelka divize správa.

Do projektu „Plníme přání, myslíme na druhé“ se kromě jednotlivců zapojily i celé týmy. V Zábřehu na Moravě například zaměstnanci uspořádali bleší trh s bižuterií, jehož výtěžek ve výši 6 280 korun přispěl k celkové částce 30 tisíc na podporu rodiny osmileté Julinky s mozkovou obrnou. „Ta částka je opravdu neuvěřitelná. Zrovna teď řešíme, jak uhradit rehabilitace pro Julinku na příští rok a spadl nám obrovský kámen ze srdce. Vašeho daru a pomoci si opravdu vážíme,“ poděkovala maminka.

Správní rada Nadace ČEZ se rozhodla navíc podpořit osmiletého Davídka ze Svitav, který od narození trpí několika závažnými onemocněními. Jeho rodiče požádali o částku 31 000 Kč na zakoupení speciálního dětského vozíku, který Davídkovi pomůže zlepšit sed a stát se více samostatným. Díky štědrosti zaměstnanců a nadace dostane rodina nakonec částku 60 000 korun.

Symbolické šeky pro podpořené rodiny s nemocnými dětmi převzaly z rukou generálního ředitele Skupiny ČEZ Daniela Beneše ředitelka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR Martina Smolíková a zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble Martina Šmuková v rámci zahájení adventu v pražské centrále společnosti. Dobročinnost zaměstnanců tím ale zdaleka nekončí. Adventní atmosféru energetikům navodí také tradiční vánoční trhy chráněných dílen probíhající během prosince v pražské lokalitě i v regionech.

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení