S knihami Markéty Harasimové proti depresím 1

S knihami Markéty Harasimové proti depresím

Léto u vody, děti se už koupají samy a my nemusíme mít permanentní dohled…  Milé dámy, kolik let jste neležely na lehátku s knihou? Už ani nevíte, co je na trhu za romány, které jsou přesně pro letní spalující dny a které vás zatáhnou do jiného příběhu? Proč si nedopřát takový únik ze všedních dní?

Markéta Harasimová je autorkou knih, které se přesně hodí na dovolenou nebo víkend, kdy chcete vypnout. Vypnout doslova. Být off a jen si číst a padat do příběhů jiných. Na dece, na lehátku nebo na křesílku na vaší terase/balkónu. Její příběhy vás strhnou a rozhodně se vám nebude chtít ani vstát a dojít si pro kávu. Proto si připravte piknik dopředu. A nezapomeňte na víno, protože její nejnovější titul Poháry touhy jsou z vinařského prostředí.

Autorka knihy nešetří hlavní hrdinku Violu pohromami na cestě ke změně a samostatnosti. V rozvodovém období se žena dozví, že po svém dědovi, kterého stejně jako otce nikdy nepoznala, dědí vinici i s vinným sklepem. Rozhodne se, že se dědictví ujme. Potýká se však s nedůvěřivostí vinařů, ale doufá ve své geny. Chce dokázat otci i dědovi, byť posmrtně, že je to právě ona, kdo se dokáže starat o vinici. Spisovatelce ohledně vinařského umu radil vinař Radek Sedláček. To přidalo knize na autenticitě a dozvíte se tak hodně o životě vinařů v Hustopečích.

Mladé ženě se do cesty připlete několik mužů. Charismatický ženatý milenec Viktor, bohatý Leoš a arogantní lékař Filip. Autorka nás rozpaluje milostnými scénami a také erotickými sny Violy. Kloubí to však s tvrdou prací na vinici a tím, co Viola musí řešit z minulosti i přítomnosti.  Nechci vám více prozrazovat, protože to je to, co vás na knihách Markéty Harasimové zaujme, že i když doufáte, že víte, kdo je v příběhu škůdce, tak jste nakonec stejně překvapeni.  V Pohárech touhy to nejsou jenom plísně, které napadají vinnou révu.

Markéta Harasimová se netají tím, že trpí těžkými depresemi. Napsala o tom sedmidílný seriál na portál Psychologie.cz nebo ho najdete na webu MarketaHarasimova.cz. Psaní knih jí pomáhá vypořádat se s vlastními démony. Doporučuji i její předešlé knihy, které jsou s detektivní zápletkou: Vražedná vášeň, Sametová kůže a Pouta z pavučin. Možná znalost vlastních temných stránek jí pomáhá popsat psychiku románových hrdinů, zejména hlavní hrdinky. Když se nepotýká se skutečným zločincem, tak s kostlivci z minulosti vlastních předků jako v Pohárech touhy.

Spisovatelka je také ženou činu. Stejně jako její hrdinky se nevzdává. Přes svůj boj s depresí vybudovala ke konci roku 2016 i vlastní nakladatelství. Dva z vás, kteří nám jako první napíšete, jak se vydavatelství jmenuje, vyhrají knihu Poháry touhy s podpisem autorky.

S knihami Markéty Harasimové proti depresím

 

text Dagmar Edith Holá / foto archiv Markéty Harasimové

O víkendu vyzkoušejte psycholampu Na Náplavce 1

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení