Sedm rad, jak správně pečovat o vlasy

Nezapomínejte na péči o sebe. Vlasy jsou korunou krásy, u nich se většinou s péčí začíná, když chce člověk vypadat na první pohled hezky. Ne každá z nás si může dovolit pravidelnou péči profesionálů. Snu o dokonalé hřívě se ale nemusíme vzdávat. Péči o vlasy zvládnete i doma. Víte ale jak? Často špatné každodenní návyky neposuzujeme jako škodlivé, nicméně opakovanými chybami si vlasy můžeme viditelně poškodit. Čemu se tedy vyhnout a dělat jinak? Kadeřnice Marcela Knoblochová přináší rady, jak o vlasy správně pečovat.

1. Při mytí vlasy i vlasovou pokožku důkladně namočte (příjemně teplou vodou), aby nedošlo k nanesení šamponu coby koncentrátu na suchou pokožku hlavy nebo suché vlasy, a tím k extrémnímu dráždění a odmaštění pokožky nebo vlasů.

2. Množství šamponu volte spíše menší než větší. Pro krátké vlasy stačí kolem lžičky, pro delší a dlouhé vlasy ½ až lžíci. Šampon si nalijte do dlaně a rozetřete v obou dlaních a poté vetřete do vlasů k pokožce. U výrazně dlouhých nebo hustých vlasů si můžete pomoci vytvořením lázně ze šamponu a vody – optimální množství šamponu pro vaše vlasy rozpusťte v cca 250 ml teplé vody a tou si předem namočené vlasy přelévejte a promněte, podle potřeby zopakujte.

3. Většina šamponů a obzvláště přírodních a jemných při prvním mydlení příliš nebo dokonce vůbec nepění, je to dáno nižším obsahem tenzidů – čistících látek, které ve větším množství vlasy i pokožku nadměrně odmašťují a mohou dráždit, také je to dáno mírou znečistění vlasů. Vlasy i pokožku hlavy promněte bez ohledu na to, že šampon nepění, opláchněte a celý proces zopakujte. U dlouhých vlasů promněte i délky a konce vlasů směrem od hlavy ke koncům.

4. Po mytí vlasů šamponem vlasy důkladně opláchněte teplou vodou,                                                                                                                                                                     proplachujte přibližně jednou tak dlouho, jak jste vlasy mydlili. Dlouhé a husté vlasy nadzdvihujte, aby se voda dostala dostatečně i k hlavě.

5. Vlasy rukama šetrně vymačkejte od přebytku vody. Poté použijte kondicionér. Ten dávejte pouze na konečky, ne k pokožce a ke kořínkům.

6. Vlasy po mytí sušte ručníkem šetrně, jen ne žádné „frotýrování“! Nejlepší je zabalit vlasy do ručníku do „turbanu“ a nechte je 3-5 minut odpočinout, poté nemusíte již vlasy mačkat ani jinak sušit ručníkem a můžete přistoupit k jejich další úpravě – sušení fénem.

7. Pravidelně používejte detoxikační hluboko-čistící šampon pro jeho schopnost odstranit odumřelé buňky z povrchu pokožky hlavy a z vlasů navrstvené silikony z vlasových produktů, aby se vlas i pokožka očistily a byly schopny přijmout výživné složky z pečujících produktů. Přibližně každé 2 – 3 týdny. Uvidíte, jak vlasy pookřejí!

 

text Marcela Knoblochová, její studio Krása a vlasy  /  foto Pixabay.com

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení