Líčení na Štědrý den aneb špatné matky v akci

Tak už zase všude vychází články, jak být božská aspoň na Vánoce. Nebo alespoň u štědrovečerní večeře. Nojo, nevědí, co je to mít dítě s jinakostí, musím to a to a u autíků a háďat za minutu může být všechno jinak a z pohody je po náladě. Takové a podobné věty napadne mnoho žen a představa nějaké péče o sebe je již dávno jak z jiné planety. Ženy mají nejvíce sklony k depresím, právě proto, že se starají o dítě a rodinu moc. Včera jsem viděla film Bad Moms (Matky na tahu). Doporučuji. Smála jsem se i se synem.

Co takhle být trochu špatná matka a klidně se na Štědrý den naložit do vany, dát si masku a pak se nalíčit? Z jaké činnosti se dá slevit? Je lepší dobře naložená máma, než frustrovaná, která se povinně usmívá. Ani nejsilnější make-up nepomůže, když není čistá a hydratovaná pleť. Rozhodně je tedy nejlepší před nalíčením začít pletí. Po relaxaci v teplé vodě, na to budete potřebovat pouhé maximálně dvě další minuty. Umytí obličeje správným přípravkem na pleť, hydratační krém a je to. Nalíčení zvládnete za pět.

Klasikou nic nezkazíte

Kouřové oči

Klasika, která vám vždy zaručí skvělý a výrazný look, díky kterému vás na vánočním večírku nikdo nepřehlédne.

Rudé rty

Není nic vášnivějšího a sexy než rudá rtěnka, nezapomínejte, že vždy volíme buď výrazné rty, nebo výrazné oči. V případě rudé rtěnky můžeme oči zvýraznit černou linkou. Pro typy, které nemají rády výrazné rtěnky, postačí i bezbarvý lesk nebo balzám.

Třpytivé líčení

V období Vánoc můžete klidně volit i třpytivé líčení, postačí například zlaté nebo stříbrné oční stíny a hurá ke stromečku. Barvy líčení záleží jen na vás a vaší fantazii, zlatá, stříbrná, červená, zelená nebo klidně i kombinace dvou a více barev. Pokud vaše děti ozdobí stromek jinou barvou, udělejte jim radost a řekněte jim, že oční stíny jsou v barvě kouliček a zvonečků, které vybraly.  Aspíkovi to bude jedno, ale stejně mu to povězte, ať se učí, že žena o sebe pečuje a rozmazluje se:-) Jednou vám za to jeho žena poděkuje.

 

text Dagmar Edith Holá / foto Visualhunt.com (snímky volně ke komerčnímu užití)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení