Z deníku kočičky Ťapičky 1

Z deníku kočičky Ťapičky

Příběhů o kočičkách a pejscích není nikdy dost. Na pultech knihkupectví se objevila kniha Z deníku kočičky Ťapičky. Napsala ji známá autorka detektivek Markéta Harasimová.

Josef Schovanec, český autistický spisovatel žijící v Paříži, říká, že kočky jsou nejoblíbenějším zvířetem lidí na autistickém spektru. Na druhém místě jsou to psi a na třetím koně. Spisovatelka Markéta Harasimová miluje chlupaté domácí šelmy odmala. Dnes má doma čtyři. Lidská kočičí máma se rozhodla, že mezi detektivkami její 15. knihou jsou příběhy pro děti. „V dětské tvorbě budu pokračovat dál. Už teď píšu další díl Koťátka kočičky Ťapičky,“ s úsměvem říká autorka. Markéta Harasimová se netají tím, že často bojuje s depresí, jak jsme o tom psali v článku S knihami Markéty Harasimové proti depresím. Právě psaní a kočky jí pomáhají předcházet těžkým psychickým stavům, kterými trpěla. Brzy bude také pokřtěna i její 16. kniha Vůně noci.

Z deníku kočičky Ťapičky 2
Na autogramiádu knihy Z deníku kočičky Ťapičky se můžete těšit v rámci Světu knihy 11. května 2018, na stánku P401 od 15h.

„Mně se nejvíc líbil příběh, jak Balónek zachránil Ťapičku před psem,“ říká 9letý čtenář Matěj. Jeho o tři roky staršímu bratrovi se líbily všechny kapitoly, protože právě miluje o kočkách cokoliv. „Kočky jsou nejkrásnější zvířata,“ dodává ke knize. Ťapička se jako malé koťátko ocitne v domě dvou dospělých koček, které ji vůbec nepřijímají a vnímají ji jako vetřelce. Proto se těší, že má ještě dorazit další koťátko, šedivý kocourek Balónek. Jaké spolu zažijí dobrodružství a čím si získají dospělé nepřátelské kočky, vám nebudu prozrazovat. Příběhy jsou psané obyčejným jazykem a větším písmem, takže si je může číst sám i začínající čtenář. „Byla to moje druhá kniha, kterou jsem zvládl bez mámy a nemusela mě k ní nutit,“ šibalsky glosuje třeťák. „Bylo to pro mě napínavé, protože jsem se ze začátku bál těch velkých koček. Měl jsem strach, co udělají Ťapičce,“ vysvětluje starší Jakub, proč knihu četli bez řečí a někdy si ji vzájemně předčítali. Knížka je plná ilustrací Báry Kubátové a různých úkolů, luštění a omalovánek.

Z deníku kočičky Ťapičky
Skutečná Ťapička s Balónkem

Na autogramiádu knihy Z deníku kočičky Ťapičky se můžete těšit v rámci Světu knihy 11. května 2018, na stánku P401 od 15h.
Knihu vydalo nakladatelství Bookmedia, ilustrovala ji Barbora Kubátová.

________________

text Dagmar E. Holá / foto archiv Markéty Harasimové

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení