ZinzinoGroup pomáhá i rodinám s dětmi, které mají PAS a ADHD 2

ZinzinoGroup pomáhá i rodinám s dětmi, které mají PAS a ADHD

Naše babičky byly velice chytré, když říkaly, že jedna lžička rybího tuku denně a nebude k nám chodit lékař. My jsme na to zapomněli a teprve se k tomu znovu vracíme. Spolek Zinzinogroup se věnuje prevenci zdraví a nyní začíná nabízet pomoc rodinám, pro které kúra není finančně dostupná. 

„Když bylo Vítkovi 5 let, tak nemluvil, měl stavy úzkosti a vzteku, velmi špatnou imunitu a bylo mu diagnostikováno ADHD a lehká forma mozkové obrny. Podle psychologických testů jeho mentální věk v 5 letech odpovídal věku 2,5letého dítěte,“ vypráví Tomáš Brožek. Vítkovi rodiče zkoušeli všechno možné, léky, bylinky… vše pomáhalo jen krátkodobě. Teprve když vyzkoušeli Balanční olej AquaX a Vivu nastaly změny a Vítek se pomalu rozmluvil, udržel rovnováhu, mohl normálně běhat. Tyto změny ale nezačaly ihned. Po pěti měsících užívání dvojnásobné dávky Balančního oleje AquaX a ViVy se Vítek začal lepšit. Navzdory neradostné původní prognóze, která dokonce předpokládala mentální postižení se zastavením vývoje, loni nastoupil do běžné základní školy s asistentem. „Vítkovi a celé rodině olej pomohl, tak se pan Brožek rozhodl, že budou pomáhat dalším dětem. Minulý rok založením neziskového spolku ZinzinoGroup z.s. jsme začali pomáhat rodinám s postiženými dětmi a samoživitelkám, které si nemohou kúru finančně dovolit. Je tedy možnost žádat o pomoc s financováním balíčku pro zdraví,“ vysvětluje systém pomoci Jana Cuřínová. ZinzinoGroup pomáhá i rodinám s dětmi, které mají PAS a ADHD

Bez testů nemá cenu vitamíny a jiné potravinové doplňky brát

Společnost Zinzino poskytuje v rámci balíčku pro zdraví certifikované testy, kterými po odebrání kapilární krve z prstu zjistíme díky analýze obsah mastných kyselin. Dále také, jaká je propustnost buněčné membrány, což je velice důležité, protože když nefunguje správně, tak je účinek Omega 3, vitamínů a minerálů minimální, membrána nevylučuje škodlivé látky, jak by měla. Přes membránu prochází nejen vitamíny, ale minerály a všechny další pro život důležité látky včetně cukru, kyslíku,” vysvětluje Jana Cuřínová. Test posílají do norské akreditované laboratoře VITAS. Po asi měsíci od nich dostanou zprávu o tom, jak na tom dotyčný je. Správný poměr Omega 3 a Omega 6 doporučen WHO je 3:1. “U autistických dětí je to většinou 26:1 a vyšší hodnoty. I já, i když se s ničím neléčím a považuju se za zdravou, jsem měla 19:1, protože dnešní stravou jsem Omega 3 nedokázala dostat na správnou hladinu. Nejspíše bych tedy záněty v těle časem měla,” sděluje Jana Cuřínová.

10 kilo mořských ryb nesníme ani za rok

„Na základě zprávy nastavíme klientovi správné dávkování Balančního oleje. Obsah jedné láhve na měsíc je jako deset kilo mořských ryb. Což většina z nás nesní ani za rok. K tomu z oleje dostáváme do těla vitamín D a polyfenoly z oliv,“ vysvětluje Jana Cuřínová. „Po kúře s oleji se po čtyřech měsících, kdy dojde k obnově buněk, protože mají životnost 4 měsíce, uděláme druhý test, a ten ukáže, jaké jsou nové výsledky. U autistických dětí nebo s ADHD se někdy dává dvojnásobek oleje, protože progres není tak rychlý. U mě byl posun znát z prvního testu, který byl 19:1, na druhý už znatelně lepší výsledek 6:1.” V kúře se doporučuje pokračovat dál. Mohou se přidávat prebiotika Zinobiotic, nebo produkt Xtend, který řeší zánět v další problematické části těla, a tou je břišní tuk, který sám osobě je zdrojem zánětu, to přináší zvýšené riziko cukrovky, onemocnění srdce a další problém. Produkt ViVa velmi účinně pomáhá při depresích a úzkostech. U dětí s ADHD doporučujeme právě produkt ViVa, který obsahuje výtažek ze šafránu. Pomáhá zklidnit a “vypnout” na noc mozek. „Množství konzumace Balančního oleje se určuje podle váhy člověka. Na 1 kilogram je 0,15 mililitrů oleje. Například pro člověka vážícího 50 kilo je to 7,5 mililitrů.

Pach rybího tuku

„V případě, že dítě, zejména hypersenzitivní, nezvládne pachuť nebo zvláštní vůni rybího oleje, doporučujeme speciálně vyvinutý olej, který se jmenuje AquaX. Jedná se o formu Balančního oleje s obsahem unikátního přírodního emulgátoru Aquacelle, který umožňuje rozpuštění oleje ve vodě. Dá se rozpustit ve vodě, v čaji, v čemkoliv, co dětem vyhovuje a ani neví, že to pijí. Máme zkušenosti od maminek, že používají i balanční oleje s citrusovými příchutěmi např. jako náhražku za olivový olej do zeleninových salátů. Zde  se může využít i další verze, a to je Balanční olej Vegan z mořských řas. Naše oleje jsou dělané z malých rybiček, které jedí mořské řasy, jsou volně žijící a mají krátkou životnost. Nazvali jsme ho Vegan, protože je i pro vegany, kteří nejedí ryby. Je opravdu nejsilnější a tomu, kdo potřebuje akutně nastartovat organismus ke zdraví, tak ho doporučujeme. Vitamín D si naše tělo samo vytvořit neumí a sluníčko tady moc nemáme, takže se dává už malým dětem po narození,“ říká Jana Cuřínová.

ZinzinoGroup pomáhá i rodinám s dětmi, které mají PAS a ADHD 1

Pomoc od neziskové organizace ZinzinoGroup z.s. 

Pro naše děti uděláme cokoliv. Ale kde brát peníze na drahé rehabilitace, léky a všelijaké vitamíny a jiné věci? Podobné věty se ozývají často v komentářích na sociálních sítích pod zdravými produkty. Zinzino produkty jsou dostupné v některých obchodech s doplňky, u lékařů, na internetu, v různých e-shopech atd. Ceny se liší klidně i o 500 Kč. „Jen u lékařů nebo vyškolených lidí se dostane k „produktu“ poradenství, který produkt je vhodnější, udělají vám testy z kapky krve, nastaví dávkování, poradí, s jakými dalšími produkty je vhodné propojit i v kontextu řešených problémů. Paradoxně vyšší ceny jsou právě tam, kde není žádné poradenství. Ale to je na každém, aby zvolil cestu, která mu vyhovuje. Ono nestačí dávat jen Omega3. Je potřeba s dětmi pracovat. To pak vše působí jako celek,“ říká Jana Cuřínová.

„Chceme rodinám pomoci, proto jsme založili neziskový spolek. Velice si vážíme spolupráce s nadací Život dětem o.p.s a NF AutTalk Kateřiny Sokolové. Díky nim jsme mohli produkty Zinzino předat do více než tří desítek rodin a v dubnu v našem snažení pokračujeme,” zakončuje s úsměvem Jana Cuřínová.

_____________

text Dagmar Edith Holá

BOX: Ministerstvo zdravotnictví opakovaně upozorňuje, že Vitamín D nedosáhneme pouze stravou a 75 % lidí v ČR ho má nedostatek. Detailně o tom informuje ATYP magazín na svém Youtube kanálu ve spotu O vitamínu D a jak ho bezpečně doplnit. Ve spotu je rovněž o tom, co nedostatek vitamínu D způsobuje. Mimo vážné nemoci a deprese také zvyšuje agresivitu. Spot vznikl na základě webináře s poradkyní na výživu Gabrielou Mikovou, který byl stejně jako spot podpořen z grantu Ministertsva zdravotnictví.

Produktová řada ZinzinoHealth byla vytvořena švédskou firmou Zinzino speciálně pro dlouhodobou péči o zdraví. Na jejím vzniku se podílel i celosvětově uznávaný vědec v oblasti výživy a farmakolog Dr. Paul Clayton Ph.D.Dr. Je autorem několika knih o jídle a zdravém životním stylu, např. knihy „Ať je Vaše jídlo vaším lékem“ a “Jak posílit svůj imunitní systém”.

kontakt: ZinzinoGroup z.s., Jana Cuřínová, jana.curinova@zinzinogroup.com

Zkrácená verze textu byla publikována v tištěném ATYP Speciálu. K zakoupení na ATYPpress.cz.

Tištěný ATYPICKÝ MEGAZÍN PŘINÁŠÍ KOMPLEXNÍ POHLED NA ŽIVOT AUTISTŮ V ČECHÁCH 2Tištěný ATYPICKÝ MEGAZÍN PŘINÁŠÍ KOMPLEXNÍ POHLED NA ŽIVOT AUTISTŮ V ČECHÁCH

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení