Article

Co takhle vánoční smoothie?

 

Vánoční svátky až do Nového roku jsou časem návštěv. Chodíme k příbuzným a přátelům, nebo přicházejí k nám. Co takhle návštěvu u nás doma překvapit vánočním smoothie?

Hustý zdravý nápoj nebo-li smoothie frčelo už vloni a jeho obliba stále pokračuje, dokonce roste. My máme pro vás malé překvapení! Vánoční smoothie. Netradiční náhrada babiččina vánočního vaječného koňaku :-).

Potřebné suroviny pro 2 osoby:

  • 240 ml mandlového mléka
  • 1 banán
  • 1 hruška
  • 2 kávové lžičky loupaného sezamu
  • 1 vypeckovaná datle
  • ½ čajové lžičky mletého zázvoru
  • 2 kostičky ledu

Do vysokorychlostního mixeru dáme omyté a nakrájené ovoce, přidáme sezamová semínka, datli a mletý zázvor, přihodíme kostky ledu a zalijeme mandlovým mlékem. Vše důkladně do krémova rozmixujeme a můžeme podávat.

Takto připravené smoothie představuje vydatnou odpolední svačinu, která příjemně zahřeje a dobije baterky po dlouhé zimní procházce. Je nejen plná bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, ale také vlákniny.

Letos jsem po několika letech napekla klasické cukroví a perníčky. Nemám jich sice devět druhů, jen pět. Samozřejmě jsem obohatila mísy o několik druhů raw kuliček. Třeba ty s mladým ječmenem, mákem a kokosem patří k mým oblíbeným, stejně jako kokosové s mandličkou uprostřed, těmi žádná návštěva nepohrdne. A co teprve raw mandlové kuličky s macou?

Ať už budete trávit letošní Vánoce s klasickým jídlem nebo vás čeká zdravější slavnostní tabule, užívejte si klidu a pohody. Že jste ve stresu, abyste ještě na něco nezapomněli? Pusťte to z hlavy! Zhluboka se nadechněte, vydechněte, znovu se zhluboka nadechněte, usmějte se a řekněte si nahlas aspoň dvakrát za sebou: GÚÚÚS FRABÁÁÁ.

No vidíte, už je vám líp! To je totiž zázračná mantra z mé oblíbené komedie „Kurz sebeovládání“ a vtipné je, že opravdu funguje…

Šťastné a veselé svátky! Svatava

Další recepty Svatavy Zacharové najdete na webu Vařte s láskou. Vánoční smoothie bylo připraveno speciálně pro ATYP magazín. 

foto Svatava Zacharová / grafika Libor Holý

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení