Den v životě autisty: Bolí mě zvuky, bolí mě ticho i čištění zubů

Den v životě autisty: Bolí mě zvuky, bolí mě ticho i čištění zubů

Pokračování článku je pouze pro předplatitele s placeným přístupem.
Chcete-li pokračovat ve čtení, vyberte si jednu z variant předplatného zde.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 komentářů

  1. Děkuji za možnost nahlédnout JAK JINAK může moje dospělá dcera vnímat zvuky, barvy a další podněty… Že je přecitlivělá na zvuky nešlo přehlédnout už od malička. Že patrně vnímá i to, co pro moje omezené smysly neexistuje, protože je to pro ně nepostižitelné, jsem se domnívala také. Nyní si to dokážu lépe představit a popustit uzdu fantazii….

  2. Rádo se stalo, právě proto jsem to napsal, abych lidem přiblížil vnímání autistů 😉

  3. Strašně moc děkuji. Je to poprvé,kdy mohu ,po letech hledání, nahlédnout do světa vnímání své dcery. Moc nám pomohl blog http://www.highsensitiverefugee.com, ale nikdo tam nepopisoval senzorické vnímání a to jej čtu každý týden. Vaše články jsou obrovské otevřené okno s popisem průvodce, ovšem den ve světě autisty je špička. Jen se chci zeptat, někde píšete, že jste autista, někde že máte hypersensitivitu. Mě to tedy zní jako u syna kamarádky, který má diagnostikovanou od 7 let poruchu senzorického vnímání. Vy nějak oddělujete co je u vás z autismu a co z HSP? DÍKY za uvedení do vašeho světa.

  4. Díky za zpětnou vazbu.
    Jsem autista a jsem hypersenzitivní. Tyto dvě věci u mě spolu přímo souvisí a jsou propojené, jelikož díky autismu vše vnímám do hloubky a díky hypersenzitivitě vše intenzivně prožívám.
    Většina autistů má některou formu hypersenzitivity, synestezie nebo nějakou jinou formu “poruchy” smyslového zpracování.
    Hypersenzitivita je součást mého autismu, odborník by řekl “přidružená diagnóza”, ale to není přesné, jelikož vše souvisí se vším 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Přihlášení