Jak bezpečně doplnit vitamín D?

Jak bezpečně doplnit vitamín D?

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Jedna lžička rybího tuku denně ochrání před nemocemi. Kdo by neznal tyto moudré rady babiček! Jak je to ale, když sluníčka tolik u nás není? Který rybí tuk na trhu je vlastně ten opravdu kvalitní? Kolik vitamínu D potřebuje naše tělo a co hrozí, když se jím předávkujeme? Ministerstvo zdravotnictví na svém webu dlouhodobě upozorňuje, že až 75 procent lidí v ČR má nedostatek déčka.

V květnu 2020 jsme pro vás připravili webinář s výživovou poradkyní Gabrielou Mikovou, která již víc jak deset let má zkušenosti také s dětmi s ADHD a autismem. Sama má dvě děti na spektru autismu. Pomáhá správným nastavením jídelníčku na míru lidem s depresemi, úzkostmi a mnoha dalšími tzv. civilizačními chorobami. Na základě rad z on-line webináře jsme poté sestavili spot s detailními informacemi, jak doplnit vitamín, co způsobuje jeho nedostatek, které rybí oleje na trhu jsou top, jak si hlídat, abychom se déčkem naopak nepředávkovali… A v závěru se dozvíte i rady speciálně pro děti s PAS, když některé neumí polykat, mají přecitlivělost na pachy a chutě, jak jim přesto pomoci užívat rybí olej.

Vznik informačních a edukačních článků, osvětových slajdů a videí o problematice PAS byl v roce 2020 podpořen dotací Ministerstva zdravotnictví. Webináře a spoty můžete vidět na YT kanálu ZA Sklem.

A teď už můžeme číst, co potřebujeme vědět o vitamínu D, aby k nám nepřišly viry, zejména ten nejvíce jmenovaný od roku 2020.

 

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení