Normální autistický film můžete akutálně vidět v rámci Jednoho světa

Janek a Normální autistický film slaví úspěchy

Za ATYP magazín se přidáváme ke gratulacím režisérovi Mirkovi Jankovi, který za svůj dokument Normální autistický film už obdržel několik ocenění. V neděli 5.3. byl mezi diváky na Přicházíme v míru v Divadle Kampa a tam ho naše fotografka Dana Kriso zachytila, jak se klaní a děkuje divákům, kteří ho samozřejmě odměnili velikým potleskem za získání Českého lva večer předtím. Normální autistický film se tak stal dokumentem roku.

Kdo ještě na pořadu Přicházíme v míru nebyl asi nepochopí situační recesi, která se tam udála. Stydlivý režisér Janek byl představen v průběhu první půlky pořadu třikrát a za bouřlivých ovací se dvakrát prošel před publikem.

Režisér připomněl, že na Pořadu v míru „to“ kdysi začalo. Kdyby nebyl Michalem Roškaňukem pozván, nepoznal by mladé lidi s Aspergerovým syndromem a žádný film by nevznikl. Náhody neexistují.

Dokument roku Normální autistický film můžete vidět 12. a 14.3. v rámci festivalu Jeden svět, více zde.

5.3.2017 v Přicházíme v míru zahrál na piano Denis Szalbot, jeden z protagonistů Normálního autistického filmu. Zpěvem ho doprovodila 14 letá Bára Brodníčková, která má rovněž AS. Všemi přítomnými byli odměněni potleskem ve stoje.

Janek a Normální autistický film slaví úspěchy 1

Potlesk Báře Brodníčkové za zpěv duchovních písní a za klavírní doprovod Denise Szalbota byl velmi dlouhý.

 

 

Pokud chcete, aby v ATYP magazínu vycházely kvalitní články, reportáže nejen z Prahy, aby mohli dostávat honoráře ti, kteří pro vás ATYP připravují (z nichž tři lidé jsou s Aspergerovým syndromem), budeme rádi za každou částku, kterou zašlete na účet Nadačního fondu ATYP, který vznikl mimo jiné na podporu ATYP magazínu – prvního časopisu o autismu a ADHD u nás.

Náš účet Raiffeisen Bank 9756596001/5500

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení