Normální autistický film můžete akutálně vidět v rámci Jednoho světa

Janek a Normální autistický film slaví úspěchy

Za ATYP magazín se přidáváme ke gratulacím režisérovi Mirkovi Jankovi, který za svůj dokument Normální autistický film už obdržel několik ocenění. V neděli 5.3. byl mezi diváky na Přicházíme v míru v Divadle Kampa a tam ho naše fotografka Dana Kriso zachytila, jak se klaní a děkuje divákům, kteří ho samozřejmě odměnili velikým potleskem za získání Českého lva večer předtím. Normální autistický film se tak stal dokumentem roku.

Kdo ještě na pořadu Přicházíme v míru nebyl asi nepochopí situační recesi, která se tam udála. Stydlivý režisér Janek byl představen v průběhu první půlky pořadu třikrát a za bouřlivých ovací se dvakrát prošel před publikem.

Režisér připomněl, že na Pořadu v míru „to“ kdysi začalo. Kdyby nebyl Michalem Roškaňukem pozván, nepoznal by mladé lidi s Aspergerovým syndromem a žádný film by nevznikl. Náhody neexistují.

Dokument roku Normální autistický film můžete vidět 12. a 14.3. v rámci festivalu Jeden svět, více zde.

5.3.2017 v Přicházíme v míru zahrál na piano Denis Szalbot, jeden z protagonistů Normálního autistického filmu. Zpěvem ho doprovodila 14 letá Bára Brodníčková, která má rovněž AS. Všemi přítomnými byli odměněni potleskem ve stoje.

Janek a Normální autistický film slaví úspěchy 1

Potlesk Báře Brodníčkové za zpěv duchovních písní a za klavírní doprovod Denise Szalbota byl velmi dlouhý.

 

 

Pokud chcete, aby v ATYP magazínu vycházely kvalitní články, reportáže nejen z Prahy, aby mohli dostávat honoráře ti, kteří pro vás ATYP připravují (z nichž tři lidé jsou s Aspergerovým syndromem), budeme rádi za každou částku, kterou zašlete na účet Nadačního fondu ATYP, který vznikl mimo jiné na podporu ATYP magazínu – prvního časopisu o autismu a ADHD u nás.

Náš účet Raiffeisen Bank 9756596001/5500

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení