Pět triků pro unavené mámy jiných dětí

Z vlastní zkušenosti vím, jak žena často zapomene na sebe, když má dítě, natož „jiné“. Pamatuji si, jak jsem si po 14 měsících konečně dovolila odejít na hodinu z domu a šla jsem si sednout do nedalekého parku. Totálně vyčerpaná a s pocitem, že vlastně „nejsem“. Pořád ve střehu, kdyby něco. Paprsky jarního slunce mi však dokázaly vnuknout novou myšlenku, že syn mě určitě potřebuje, ale ne takto frustrovanou a bez energie. Najít energii právě pro sebe a dovolit si věnovat se jen sama sobě je mnohdy v zátěži to nejdůležitější a zároveň nejtěžší. Další týden jsem ve stejný čas opět měla na hodinu pro syna chůvu. S knihou jsem mířila do kavárny. V kabelce jsem měla připravené líčení. Doma to nešlo, od našeho syna se muselo rychle odejít, jinak by mě nepustil a já bych neodešla ani na tu hodinku. Když jsem se v kavárně na toaletě líčila, poprvé jsem se po mnoha týdnech zasmála jen tak.

Tři rady, na které zapomínáme v péči o sebe a své sebevědomí

  1. na prvním místě jsem já

  2. mám právo mít čas na sebe

  3. mám právo občas rezignovat a nezvládat

Pět triků, jak se cítit dobře hned, a tím si pomoci změnit pocity zvnějšku.

  1. Po ránu si omýt obličej a promazat se hydratačním krémem. Krouživými pohyby už dodáváme pleti oživení a příjemnou omlazující masáž a ulehčení svalům v obličeji přinese pocit svěžesti i na duši.
  2. Čistá pleť může zářit a být sjednocená barvou. Podle toho, zda jsme „na kosmetiku“ či ne, naneseme tlustým štětcem jen lehký pudr nebo make-up i pudr.
  3. Moje starší kolegyně říkává, že od určitého věku je již povinností každé ženy nanášet si tvářenku. Souhlasím. Přestaneme být šedivé.
  4. Základní světlý oční stín, který prozáří váš pohled a řasenka ho ještě víc podtrhne.
  5. Lesk, nebo rtěnka a úsměv na sebe do zrcadla. Věřte, že jste hezčí než to, dokáže grafik ve photoshopu.

 

text Dagmar Edith Holá / foto Pixabay.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení