Pět triků pro unavené mámy jiných dětí

Z vlastní zkušenosti vím, jak žena často zapomene na sebe, když má dítě, natož „jiné“. Pamatuji si, jak jsem si po 14 měsících konečně dovolila odejít na hodinu z domu a šla jsem si sednout do nedalekého parku. Totálně vyčerpaná a s pocitem, že vlastně „nejsem“. Pořád ve střehu, kdyby něco. Paprsky jarního slunce mi však dokázaly vnuknout novou myšlenku, že syn mě určitě potřebuje, ale ne takto frustrovanou a bez energie. Najít energii právě pro sebe a dovolit si věnovat se jen sama sobě je mnohdy v zátěži to nejdůležitější a zároveň nejtěžší. Další týden jsem ve stejný čas opět měla na hodinu pro syna chůvu. S knihou jsem mířila do kavárny. V kabelce jsem měla připravené líčení. Doma to nešlo, od našeho syna se muselo rychle odejít, jinak by mě nepustil a já bych neodešla ani na tu hodinku. Když jsem se v kavárně na toaletě líčila, poprvé jsem se po mnoha týdnech zasmála jen tak.

Tři rady, na které zapomínáme v péči o sebe a své sebevědomí

  1. na prvním místě jsem já

  2. mám právo mít čas na sebe

  3. mám právo občas rezignovat a nezvládat

Pět triků, jak se cítit dobře hned, a tím si pomoci změnit pocity zvnějšku.

  1. Po ránu si omýt obličej a promazat se hydratačním krémem. Krouživými pohyby už dodáváme pleti oživení a příjemnou omlazující masáž a ulehčení svalům v obličeji přinese pocit svěžesti i na duši.
  2. Čistá pleť může zářit a být sjednocená barvou. Podle toho, zda jsme „na kosmetiku“ či ne, naneseme tlustým štětcem jen lehký pudr nebo make-up i pudr.
  3. Moje starší kolegyně říkává, že od určitého věku je již povinností každé ženy nanášet si tvářenku. Souhlasím. Přestaneme být šedivé.
  4. Základní světlý oční stín, který prozáří váš pohled a řasenka ho ještě víc podtrhne.
  5. Lesk, nebo rtěnka a úsměv na sebe do zrcadla. Věřte, že jste hezčí než to, dokáže grafik ve photoshopu.

 

text Dagmar Edith Holá / foto Pixabay.com

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení