Recenze celosvětové hry Zažij autismus 1

Recenze celosvětové hry Zažij autismus – 2. kolo

Když jsem poprvé o této hře slyšel, měl jsem velké pochybnosti. Jak může někdo „zažít“ autismus? Autismus buď máte, nebo ne. Brzy po jarním odstartování hry se organizátoři rozhodli vyhlásit celostátní karanténu, aby všichni lidé poznali, jaké to je, když máte pouze omezený sociální kontakt. Téměř rok celostátního hraní mi ale ukázalo, že jsem se ve svém soudu unáhlil.Ve své první recenzi jsem psal, že se do příštího ročníku hra vyladí. Ale musím říct, že jsem zatím vyloženě zklamán.

Zatímco první kolo se organizátorům poměrně vydařilo, a i Češi v něm celkem obstáli (podle našeho premiéra ho dokonce vyhráli a celou hru tak jednou provždy ukončili), druhé kolo je jeden velký zmar. Snad za to může i načasování, organizátoři nečekali do příštího roku a rozhodli se další kolo spustit hned po krátkém letním oddechu.

Problém je nicméně v tom, že nikomu už se hrát nechce. Řada lidí hru vyloženě bojkotuje. Došlo to až tak daleko, že někteří začali zpochybňovat její smysl a tvrdit, že žádný autismus neexistuje a celá hra je tudíž zbytečná, případně že jde o zlotřilou konspiraci nejbohatšího autisty Billa Gatese.

Možná by tedy bylo lepší celou hru odpískat. To ale není tak snadné. Zatímco v 1. kole se snad dalo mluvit o nějakých vítězích a poražených, to probíhající zatím žádného jasného vítěze nemá. Z toho důvodu se organizátoři rozhodli tentokrát do hry zařadit i očkování. To jak známo způsobuje autismus, a tak začala nová soutěž o to, která země bude proočkovaná nejdřív, neboť v zemi, kde budou všichni autisté, ztratí opatření smysl. Zatím se ale očkování rozbíhá pomalu, a tak reálně hrozí, že se bude hrát ještě dlouhé měsíce.

Doufal jsem, že za rok nebudu muset psát recenzi 3. kola. Obávám se, že už nás třetí kolo od zítřka čeká.

_________

text Matěj Kočár / kresba Dodo

 

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Jedna odpověď

  1. Zajímavý přetahování a super článek

Přihlášení