TK a křest: Jiní… Ne horší

Na Mezinárodní den Aspergerova syndromu 18. února byl ve Zlíně pokřtěn český překlad nové knihy Temple Grandin Jiní… Ne horší. Kniha je soubor příběhů lidí s PAS a ADHD, které posbírala nejnázmější autistka světa. Temple Grandin se zaměřila na dospělé, na jejich život a především zaměstnání. To, že lidé s Aspergerovým syndromem zůstávají i přes své často vysoké IQ nezaměstnaní, o tom jsme psali v článcích Každá firma potřebuje svého autistu a SAP zaměstnává autisty.

Křest knihy Temple Grandin: Jiní… Ne horší. Kmotrou herečka Markéta Hrubešová. V bílém Marta Pečeňová, vpravo poslanec David Kasal.

Nezaměstnanosti lidí s AS se také dotýkala tisková konference před křtem knihy, na které předsedkyně Za Sklem Marta Pečeňová zdůraznila, že to je jeden z důvodu jejich ztráty smyslu žít. Přečetla text redaktora ATYP magazínu Branka Lacka Sebevraždy a Aspergerův syndrom, který jsme publikovali 1. února, kde se zmínil o důvodech, které vedou k velkému výskytu sebevražd u těchto lidí.

Tiskovka k Mezinárodnímu dny Aspergerova syndromu v Baťově vile ve Zlíně.

Poslanec a místopředseda zdravotního výboru PS PČR David Kasal řekl, co vše v tomto roce chystají pro komplexní řešení problematiky autismu. O tom bude více zítra a velký rozhovor s Davidem Kasalem přineseme během týdne.

Hostem na křtu byl také Michal Roškaňuk, který předal ocenění… Komu? Dozvíte se zítra.

Michal Roškaňuk z Adventoru.

text a foto Dagmar Edith Holá

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení