TK a křest: Jiní… Ne horší

Na Mezinárodní den Aspergerova syndromu 18. února byl ve Zlíně pokřtěn český překlad nové knihy Temple Grandin Jiní… Ne horší. Kniha je soubor příběhů lidí s PAS a ADHD, které posbírala nejnázmější autistka světa. Temple Grandin se zaměřila na dospělé, na jejich život a především zaměstnání. To, že lidé s Aspergerovým syndromem zůstávají i přes své často vysoké IQ nezaměstnaní, o tom jsme psali v článcích Každá firma potřebuje svého autistu a SAP zaměstnává autisty.

Křest knihy Temple Grandin: Jiní… Ne horší. Kmotrou herečka Markéta Hrubešová. V bílém Marta Pečeňová, vpravo poslanec David Kasal.

Nezaměstnanosti lidí s AS se také dotýkala tisková konference před křtem knihy, na které předsedkyně Za Sklem Marta Pečeňová zdůraznila, že to je jeden z důvodu jejich ztráty smyslu žít. Přečetla text redaktora ATYP magazínu Branka Lacka Sebevraždy a Aspergerův syndrom, který jsme publikovali 1. února, kde se zmínil o důvodech, které vedou k velkému výskytu sebevražd u těchto lidí.

Tiskovka k Mezinárodnímu dny Aspergerova syndromu v Baťově vile ve Zlíně.

Poslanec a místopředseda zdravotního výboru PS PČR David Kasal řekl, co vše v tomto roce chystají pro komplexní řešení problematiky autismu. O tom bude více zítra a velký rozhovor s Davidem Kasalem přineseme během týdne.

Hostem na křtu byl také Michal Roškaňuk, který předal ocenění… Komu? Dozvíte se zítra.

Michal Roškaňuk z Adventoru.

text a foto Dagmar Edith Holá

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení