Jak se cítí autistka na plese?

Jak se cítí autistka na plese?

Včera jsem byla na maturitním plese své bývalé školy a opět to na mě dolehlo. Tam mezi okázalými šaty a okázalou přetvářkou bohatců jsem se ocitla v jiném světe. Já, ve svém klobouku s kočičíma ušima a zmuchlané sukni.

Tolik se toho změnilo za čtyři roky a zároveň tak málo! Jak jsem tam stála, před očima se mi (skutečně) doslova míhaly vzpomínky. Anglie. Brighton. Zhroucení. Deziluze. Jak jsem utíkala smyslů zbavená k moři a ležela na pláži v dešti. Asi tehdy mi definitivně došlo, že žádní bohové nejsou… a kdyby kdy bývali, dnes jsou dávno mrtví a zapomenutí kdesi v hvězdném prachu.

Život je vskutku zvláštní. A má krutý smysl pro humor. Já, ta „neschopná, šílená a bláznivá stvůra“ jsem byla jako jediná schopná vázat korzety nechutně drahých a levně vyšperkovaných šatů z půjčoven… Komu? Přeci milým mladým dámám, které nikdy nešly daleko pro nepříjemnou narážku. Přiznám se, chvíli jsem uvažovala o tom, že jim někde na příhodném místečku přeříznu stužku, která samojediná držela celou „konstrukci“. Odolala jsem – snažím si namlouvat, že z dobroty svého srdce… ale spíš proto, že jsem si doma zapomněla nůž *sarcasm inserted*.

Každopádně již od včerejší noci se zaobírám tím, co všechno se změnilo a co se změnit má. Jsem teď „oficiální/papírový“ cvok. Jsem náladovější a mám vyhraněnější názory než kdy dříve – snažím se to krotit, ale je to jako krotit počasí. Ubíjí mě stres. Pravda, totéž jsem pozorovala i u bývalých spolužáků… ovšem byl to jejich ples – měli se čeho obávat. Já měla být v klidu, a přitom jsem měla co dělat, abych neutekla. A za měsíc mě čeká totéž. Ples. Maturita. Zoufalství. Opravdu, opravdu by mě zajímalo, jak to mají jiní – autisté i neautisté.

________

text Veronika J. / foto Pixabay.com

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení