Pomáhej pohybem sobě i druhým

Pomáhej pohybem sobě i druhým

Mnoho z nás, když už si konečně utrhne trochu času pro sebe a jde si třeba zaběhat, má pořád dojem, že by radši měli být užiteční a věnovat se druhým. Není nic jednoduššího než obě věci spojit dohromady a pomáhat pohybem! Se zajímavým nápadem, jak při sportování ještě přispět na dobrou věc, přišla Skupina ČEZ a Nadace ČEZ. Pro chytré telefony vyvinuly aplikaci EPP Pomáhej Pohybem, kterou si můžete stáhnout zdarma do svého telefonu.

Aplikace Pomáhej pohybem je velmi jednoduchá. Registrace je buď anonymní, nebo se lze registrovat přes e-mail či Facebook. Po přihlášení zadáte svou výšku, hmotnost, pohlaví a věk, prostě údaje, které jsou nutné ke správnému měření, a můžete vyběhnout, vyjet na kole, na lyžích nebo jít třeba bruslit či tančit. Prostřednictvím vlastního pohybu generujete společně s dalšími dárci speciální body, které můžete věnovat některému z aktuálně nabízených projektů, jež Nadace ČEZ promění ve finanční příspěvek. Nepřispíváte tak penězi, ale vlastním potem. Platí to i pro chůzi a indoorové aktivity typu běh na běžícím pásu. V momentě, kdy s ostatními sportovci bodovou hranici naplníte, přispěje Nadace ČEZ předem stanovenou částkou na konkrétní projekt.

Základna sportovců s dobrým srdcem, kteří prostřednictvím vlastní pohybové aktivity vysílají pomoc na místa, kde je potřeba, neustále sílí. Tři dny v Beskydech plné zážitků si v létě užily děti s poruchou autistického spektra, o které se stará havířovský spolek ADAM – autistické děti a my. Uživatelé aplikace EPP Pomáhej pohybem jim věnovali své naběhané či jinak vysportované body. Ty pak Nadace ČEZ přeměnila na 80 tisíc korun, jež spolek použil na vykrytí výdajů na třídenní pobyt.

Aplikace zároveň funguje jako standardní sports tracker, takže dobrovolníci mají neustále po ruce statistiku svých aktivit. Přehled o uběhnutých či ujetých kilometrech, o době trvání aktivity, tempu, spálených kaloriích a nasbíraných bodech se pak zobrazuje na displeji přímo během sportování. K používání aplikace není nutné datové připojení – to aplikace vyžaduje pouze v případě, kdy chce uživatel přiřadit získané body některému z aktuálně nabízených projektů nebo k načtení stránky s novinkami.

Aplikace EPP Pomáhej pohybem funguje od května loňského roku a celkem už s ní pomáhá na 252 tisíc lidí. Aplikace je ke stažení zdarma v App Store, Google Play nebo Windows Phone.

Díky aplikaci Pomáhej pohybem již bylo podpořeno více než 400 projektů v celkové hodnotě bezmála 30 mil. Kč.

Aktuální a již úspěšně podpořené projekty naleznete na webu EPP – Pomáhej pohybem.

Novinky můžete sledovat také na Facebooku „EPP – Pomáhej pohybem“.

_____________________

text Dagmar Edith Holá / foto Nadace ČEZ

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení