Den autisty 2: Dětem vadí, že jim okupuju houpačku

Den autisty 2: Dětem vadí, že jim okupuju houpačku

Eric nám poslal další pokračování, jak vypadá jeho sobotní den. V první části jsme soucítili s jeho hypersenzitivitou nejen při ranní hygieně, s možností chodit do obchodů pouze se sluchátky na uších a slunečními brýlemi a navíc  jen brzy ráno, kdy tam nejsou zákazníci. Dnes se popasuje s obědem a pak vyrazí na výlet. Je víkend. Ze zeleného údolí podél potoka to mám domů už jen kousek. Dorazím domů, vybalím nákup a začnu s přípravou oběda. Pizza Kit. Malej zázrak z obchoďáku, spása mojí kuchyně. Když jsem totiž dělal vlastní těsto na pizzu, vypadalo to u mě jako ve mlýně po výbuchu a potopě. Všechno mi padá, všechno rozlejvám, rozsejpám a všude nadrobím, ačkoliv se pokaždé snažím o pravý opak. S tím Pizza Kitem to není až tak hrozné, stačí těsto rozprostřít na plech a navrch naskládat, na co máte zrovna chuť, na rozdíl od mražené pizzy, která bývá obložena levnými surovinami, jejichž kompozice mi ne vždy vyhovuje. Aktuálně mám chuť na quattro formaggi. Mozzarelu a cammembert nakrájet na plátky, cheddar nastrouhat, gorgonzolu nadrobit. Dnes mám opravdu štěstí, jelikož moje prsty nepadly za oběť noži ani struhadlu a poměr sýru na pizze a na zemi je 80:20. To je super výsledek.
Pokračování článku je pouze pro předplatitele s placeným přístupem.
Chcete-li pokračovat ve čtení, vyberte si jednu z variant předplatného zde.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

2 komentáře

  1. v odborném článku na téma porucha senzorické integrace jsem četla, že jsou tři podtypy, jedna z nich je porucha rovnováhy, je jiná o dost, než další dvě. A tahle má terapeutickoupomůcku nazvanou houpačka, která má za cíl vyrovnat pocit rovnováhy u dítěte, nechat ho stát pevněji na zemi, ulevit mu. nemůže to souviset s vaší oblibou dětské houpačky?

  2. Houpání mě baví kvůli tomu kinetickému pohybu. Nic víc, nic míň.
    S vyrovnáním těžiště těla nebo stimulací senzomotorického aparátu to nemá nic společného. Prostě mě to jen baví a ten houpavý pohyb mě uklidňuje, to je celé

Přihlášení