29 Acres: Kampus, kde se lidé s autismem učí samostatnému životu 2

Kampus, kde se lidé s autismem učí samostatnému životu. U nás si o takovém supportu můžeme nechat jen snít.

Ačkoliv se to tak může zdát, není to utopie. V americkém Denton County ve státě Texas se nachází kampus 29 Acres, do jehož nové podporující komunity bylo tento měsíc přijato 32 dospělých s autismem a neurodiviverzitami. Více se o projektu, který bychom také moc rádi viděli u nás v ČR, dozvíte v tomto článku. Zřejmě se opět bude muset najít rodič, který něco takového vybuduje. Roky se něco pozitivního a aktivního v oblasti autismu uděje jen díky rodičům dětí s PAS nebo v posledku díky dospělým na spektru. Ne jinak je tomu ale i v Texasu.

Kampus
Now Open: A Campus That Builds Independence for Adults With Autism - D Magazine.
 
"V ČR zcela chybí systém podpory samostatného bydlení osob s autismem. V nelehké době, kterou zažívají všichni lidé světa, způsobenou koronavirem se ukazuje, jak nám zde chybí taková podpora pro lepší zvládání situací i u osob s autismem. Proto jsme pro vás přeložili článek ze zahraničí, kde se můžeme inspirovat jak v oblasti samostatného bydlení, tak i v oblasti podporovaného zaměstnání u osob s autismem. I zde mají opatření proti možnému výskytu nákazy, kterou se daří i u této skupiny zvládat," napsala ATYP magazínu Šárka, matka 13letého syna s AS, a odkázala nás na texaský projekt 29 Acres. Pojďme si o něm přečíst.
„Chceme změnu pro každého, ne jenom pro jednoho člověka,“ říká Debra Caudy, jedna ze zakladatelek kampusu, který vznikl díky potřebám jejího syna. „Nejedná se o místo, které jen navštívíte. Chceme si být jistí, že opravdu ovlivňujeme životy lidí, životy jejich rodin a širší společnosti. Jedná se o krizi veřejného zdraví.“
Pokračování článku je pouze pro předplatitele s placeným přístupem.
Chcete-li pokračovat ve čtení, vyberte si jednu z variant předplatného zde.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

Přihlášení