Tři typy přístupu k autistům

TOP 12 výroků, které Aspergeři slýchávají často (a nenávidí je)

Tento článek vznikl na popud jednoho příspěvku ve skupině pro AS na Facebooku. Toto jsou nejčastější výroky, na kterých jsme se společně shodli, že nám opravdu lezou na nervy.

12) „Zkusil/a jsi detox, diety,  jógu nebo knihu o pozitivním myšlení atd.?“

Ano, zkusila a vše z toho. Nikdo nepopírá, že například takový detox, nebo speciální diety skutečně můžou mít nějaké pozitivní účinky, nicméně nejsou to žádné zázračné elixíry, to berte, prosím, na vědomí. Třeba taková urputná snaha myslet pozitivně na základě nějakých motivačních knih může psychicky uškodit a uvrhnout toho dotyčného do sebenenávisti, jelikož pozitivní myšlení prostě nevyřeší problémy se sociálním cítěním, ani problémy s koncentrací a mnoho dalších věcí.

11) „Nehraj si na chytráka / no jo, ty víš všechno nejlíp, co? (ironicky proneseno)

Aby se vyvážil nedostatek sociální intuice (nebo její absence), tak hodně Aspergerům (ale ne všem) příroda nadělila racionální a analytické myšlení se zvýšeným IQ a schopností držet si emoce od těla, což se projevuje i v jiných oblastech, než jen v mezilidské interakci. Vede to k tomu, že často umíme předvídat o dost dopředu (nebo minimálně k tomu máme větší předpoklady), což potvrdila i nedávná studie na univerzitě v Cambridge. Je mi jasné, že to bude znít nafoukaně, ale já takovou předvídavost mám, což mi dokonce i poměrně dost lidí potvrdilo. Dokonce se stává, že se stále častěji chodí raditse mnou nejen spolužáci, ale i vlastní máma.

Pokračování článku je pouze pro předplatitele s placeným přístupem.
Chcete-li pokračovat ve čtení, vyberte si jednu z variant předplatného zde.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 komentářů

 1. Souhlasím ve všech bodech! Skvěle napsáno!

 2. (0=∞)≡(∞≠0) Tato věta matematicky popisuje propojení vědomí s podvědomím, ROZUMU s CITEM

  Tedy co a proč je PARADOX.

  Paradox (z řeckého paradoxos – nepodobný, náhlý, neočekávaný) je tvrzení, které spojuje pojmy nebo výroky v běžném slova smyslu si odporující v neočekávaný, překvapivý, ale smysluplný celek.

  Aristotelova LOGIKA obsahuje DVĚ složky a umožňující komplexní vjem a jsou vnitřně propojeny citem, smyslem(stejně jako, zrak, sluch, hmat) pro rovnováhu.(Pythagoras)
  První je vědomá ROZUMOVÁ
  Druhá je podvědomá EMOČNÍ
  A jejich propojení je, ve smyslu fotografického negativu, NEGATIVNÍ.

  https://g.co/kgs/nZAafG

  Snaha o oddělení ROZUMU od CITU trhá REALITU na kusy, odtrhává VĚDOMÍ od PODVĚDOMÍ, a způsobuje ŠÍLENSTVÍ…. LOGICKY

  Pokud VNÍMÁTE výrok Absolutní Pravda je Absolutní Lež, dostanete odpověď skrze EMOCE.

  A umožní vám to najít rozpor ve výrocích.

  Absolutní šílenství je Absolutní rozum.
  Smysl pro rovnováhu je Smysl pro spravedlnost.
  Smysl pro spravedlnost je zjistitelný z DNA. Opravdu ?
  Nenávist není láska.

  Připravte si PAS a vydejte se kam chcete, třeba ke hvězdám.

 3. Výborné, jasné a velmi výstižné. Toto by si měli přečíst všichni a pak by možná pochopili oč tu běží…

 4. Takychto blosti som si vypocul v zivote vela. Osobne si myslim, ze niektori ludia velmi radi zjednodusuju vnutorne problemy svojich bliznich. Su aj take typy, ktore neradi pocuju o takychto problemoch lebo to v nich prebudza potlacene vycitky svedomia. Mimochodom do tejto kategorie ludi patrili aj straze SS v koncentracnych taboroch, alebo strazcovia politickych vaznov komunistickej epochy. Ked niekomu radia nemysli na to, nezaoberaj sa tym, … hovoria to v duchu sami sebe aby potlacili spomienky na vlastne zlyhania.

Přihlášení